JAK DOBRAĆ
MATERAC?

Jak dobrać materac?

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak "najlepszy materac" - materac dobieramy wg indywidualnych potrzeb, a każdy z nas ma przecież inne oczekiwania. Główne kryteria wyboru materaca to komfort, trwałość i cena.

Komfort

Nie zawsze niska cena oznacza produkt gorszej jakości. Na komfort spania istotny wpływ ma rodzaj zastosowanych materiałow takich jak: pianka poliuretanowa, lateks czy sprężyny. Materac wykonany ze złej jakości produktów odbije się na komforcie snu i jego trwałości.

Trwałość

Trwałość materaca zapewniają wysokiej jakości surowce, z jakich został wykonany takie jak: sprężyna kieszeniowa, sprężyna bonellowa, kokos, lateks, pianka wysokoplastyczna, pianka termoelastyczna.

Cena

Płacimy za jakość i trwałość, a więc materace z trwałych surowców (np. lateks) są droższe od materacy z surowców syntetycznych i mniej trwałych (np. pianka poliuretanowa, sprężyna bonellowa).

Właściwa twardość

Materac nie powinien być ani za twardy, ani za miękki - powinien on stanowić dobrą podporę naturalnych krzywizn kręgosłupa, co wcale nie oznacza materaca twardego.

Śpiąc na boku, zwiększamy nacisk na barki i biodra, co przy zbyt dużej twardości materaca może spowodować mrowienie w nogach i ramionach. Przy właściwej twardości kręgosłup w takiej pozycji układa się niemal w linii prostej.

Śpiąc na wznak, ciężar ciała rozkładamy na większej powierzchni - właściwa twardość materaca to taka, przy której kręgosłup na odcinku lędźwiowym ani nie wygina się w łuk, ani nie przylega ściśle do materaca.
Wykonanie: prosolve.pl